Haber

AK Parti’nin Tunceli adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Tunceli Belediye Başkanı adayı kim?

AK Parti’nin Tunceli adayı belli oldu mu? Soru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak törende 48 ilin adaylarını açıklamasıyla netleşti ve gündeme geldi. AK Parti, bugün yerel seçimler için ikinci aday tanıtım toplantısını gerçekleştiriyor. Bu kapsamda AK Parti’nin Tunceli Belediye Başkanı adayının kim olduğu araştırılıyor. Peki AK Parti’nin Tunceli adayı açıklandı mı? SON DAKİKA AK Parti’nin 2024 Tunceli Belediye Başkanı adayı kim? Detaylar burada…

AK PARTİ TUNCELİ ADAYI ELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün düzenlenen törenle 48 ilin adaylarını açıkladı. ATO Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te yapılan toplantıyla AK Parti Tunceli’nin adayı Erkan Eroğlu oldu. Buna göre Erkan Eroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Tunceli Belediye Başkanı adayı olacak. Erdoğan’ın açıklamasından saatler önce AK Parti’nin Tunceli dahil birçok ilde aday göstereceği isimler belli olmuştu.

AK PARTİ TUNCELİ BELEDİYESİ 2024 ADAYI KİMDİR?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Tunceli Belediye Başkanı adayı Erkan Eroğlu oldu.

TUNCELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERKAN EROĞLU KİMDİR?

Erkan Eroğlu, 1966 yılında Tunceli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde sürdürerek başarıyla tamamladı. Kariyerine madencilik ve inşaat sektörlerinde aktif olarak faaliyet göstererek başlamıştır. Kariyeri boyunca kesim konusunda değerli deneyimler kazandı ve bu alanda kendini geliştirdi.

Erkan Eroğlu, siyasi kariyerine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) çatısı altında başladı. 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Tunceli Belediye Başkan Adayı olarak görev yaptı. OySüreç içerisinde ve sonrasında Tunceli belediye başkanlığına aday olma çabalarıyla dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu