Haber

CHP genel başkanlığı için adından söz ettiren İmamoğlu’na bir rakip daha çıktı.

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda adayların salt çoğunluğu elde edememesi üzerine cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gitti. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. Cins seçimlerinde liderliği almasının ardından Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başı belaya girdi.

KILIÇDAROĞLU DEVAM ETMEK İSTİYOR

Oy Kılıçdaroğlu, savaştan sonra birçok çevreden CHP Genel Başkanlığı görevinden istifaya davet edildi. Ama Kılıçdaroğlu oyGece gecesinde yaptığı açıklamada, “Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı moral olarak dimdik görmek istiyorum, yürüyüşümüz devam ediyor ve buradayız” diyerek devam edeceğinin sinyalini verdi.

İMAMOĞLU’DAN “SANDALYEYİ İSTİYORUM” MESAJI

Kılıçdaroğlu’nun görevden ayrılıp ayrılmayacağı merak edilirken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kimse merak etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir” diyerek göreve hazır olduğunu açıkladı. Ancak CHP’de koltuk isteyen tek kişi İmamoğlu değil.

ÖZGÜR ÖZEL GÖREVİN BAŞINA GELİYOR

Hele seçim döneminde iktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert eleştirileriyle gündeme gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de CHP Genel Başkanlığına talip olduğu ortaya çıkan bilgiler arasında… Son değerlendirmesinde Seçim sonuçlarının açıklanması üzerine Özel, “Biz hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz. Üzerimize düşeni yapacağız” ifadesini kullanması, “İşi istiyor” şeklinde yorumlandı.

GÜRSEL TEKİN ALEN’İ DUYURDU

Öte yandan eski CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “Bizim doğamızda adam satmak yok ama Kılıçdaroğlu çekilirse cumhurbaşkanlığına aday olmayı düşünebilirim” diyerek misyonu istediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu